O blogu

Wyprzedzam kilka pytań, które na pewno ktoś kiedyś mi zada.
1. O czym ten blog jest?
Blog jest o moim życiu. W telegraficznym skrócie. O mnie, mojej rodzinie i przyjaciołach, o studiach, zainteresowaniach (o Żydach, co się wielu przedstawicielom mojego narodu nie podoba), przeczytanych książkach, obejrzanych filmach, o moich przemyśleniach, słowem – o wszystkim i o niczym.
2. Skąd się wzięła nazwa i co oznacza?
The New Shadowlife (po czesku: Cathrynkův život, po polsku: Cathrynkowe bzdurki) jest wersją 2.0 starej nazwy, Shadowlife. Kiedy miałam trzynaście lat i zakładałam pierwszego w życiu bloga, szukałam nazwy, która porwie tłumy i będzie strasznie mroczna: w grę wchodziła opcja z Night Life (albowiem wtedy Cathrynek słabo znał angielski). Znajoma, która była zresztą pomysłodawczynią bloga, wymyśliła Shadowlife. Nie do końca wiedziałam, co to znaczy, ale się zgodziłam, bo brzmiało fajnie.
W trakcie przenosin na WordPress.com chciałam zachować starą nazwę, ludzie ją w końcu kojarzyli. Nie dało się, więc po długim namyśle wpadłam na dodanie słówka New. Stary Shadowlife w nowej odsłonie. Macie odpowiedź.
3. Co można tutaj znaleźć?
Uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie (wnioskuję to po tagach, za pomocą których ludzie znajdują mnie w Google). Poza różnie definiowanymi pierdołami wrzucam tutaj recenzje książek i filmów, z którymi dane mi było się zapoznać, komentarze do bieżących wydarzeń, skargi i zażalenia wobec świata, sprawozdania z imprez kulturalnych, spektakli oraz wycieczek. Oraz liczne dowody na mój ekshibicjonizm emocjonalny. Nie kryję się tutaj ze swoimi poglądami w różnych dziedzinach, ze skłonnościami również.
4. Czego tutaj raczej nie można/nie można było znaleźć?
Żeby nie było, że mój blog jest typowym internetowym śmietnikiem – istnieje kilka tematów, których nie poruszam bądź poruszam je w bardzo małym stopniu. Są to na przykład:
Związki: tak mniej więcej do maja 2013 roku unikałam pisania o związkach, albowiem miałam przykre doświadczenia z tym związane. Powolutku zaczęłam dochodzić do wniosku, że skoro zamierzam spędzić z Kubą jakąś część swojego życia, to niby dlaczego mam o Nim nie pisać. W imię czego mam milczeć, nie? Zaczęłam powolutku nawiązywać do Jego osoby we wpisach, a od momentu, kiedy mi się oświadczył, machnęłam ręką na dawne lęki. O.
Co nie znaczy, że będę o Nim pisała bez przerwy. Ten blog ma być mój i tylko o mnie, a nie o tym, jak bardzo znanym blogerem jest Mój Narzeczony. 😉
Tematy polityczne: to, że się pośmieję z krzyżowców pod Pałacem Prezydenckim lub z tego, jak się jakiś polityk wygłupił, to jedno. Moje poglądy są jak Wisła w czasie burzy: niestabilne i potrafią zaskoczyć. Poza tym boję się jak diabeł święconej wody skrajnej prawicy i mam wrażenie, że jakbym zaczęła prowadzić jakieś polityczne dywagacje, to by mnie znaleziono dyndającą na drzewie xD Za nogi, oczywiście.
Na blogu nie znajdziecie też reklam, porad kosmetycznych, wielkich wypowiedzi o ciuchach (chyba, że ze szmateksu), dodatkach do nich i innych taki pierdołach. Nie jestem typową przedstawicielką swojej płci.
5. Jaką funkcję w moim życiu pełni blog?
Blog od zawsze był dla mnie odskocznią od tego głupiego świata, miejscem, gdzie mogłam się wyżyć i gdzie teraz próbuję pisać cokolwiek na poważnie. Jest bardzo ważną częścią mojego życia. A skoro ktoś chce to czytać, to mam powód, by się produkować. Tak, ludzie czytają mojego bloga. Dziwne, nie? Sama się temu dziwię.
6. Czy planuję dorosnąć i zająć się czymś na poważnie?
Pewnie, że kiedyś trzeba będzie odstawić na chwilę na bok te bzdurki i zająć się czymś dla dorosłych, np. pracą lub poważniejszym projektem.
Obecnie pracuję nad jednym, mianowicie nad Czechożydkiem (blogiem o literaturze czeskiej i żydowskiej). 😉

Mam nadzieję, że rozwiałam troszkę wątpliwości 🙂
Wasza
Cathryn vel Żyd

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s