„Party for everybody dance, come on and dance!” xD

Ta piosenka porywa ostatnimi czasy tłumy.

Porwała też mnie (Boziu, jakie urocze te babcie _^_) i porwała Moją Siostrę wraz z Moim Szwagrem. Pierwszy refren odsłuchali grzecznie, przy drugim już się kołysali i śpiewali wraz z babciami ^^ Życzę paniom powodzenia na Eurowizji (tegoroczny finał w Baku, w Azerbejdżanie) – pamiętajmy, że eksperymenty z folklorem już wychodziły na dobre, wystarczy popatrzeć na Werkę Serduczkę. ^^
Ale nie o tym miało być – siostra wpadła w odwiedziny ze szwagrem. Oczywiście, pierwsze, co zrobiła, to przywitała się z Uzi nieśmiertelnymi wręcz słowami „Największa miłość z moim psem!” – i się zaczęło… Tańce, buziaczki, skoki, wygłupy, wszystko w wykonaniu zarówno psa, jak i Olki. Brawa dla tej pani.
Pochodziła po domu, wprowadziła ogólny chaos, wsadzała nos do garnków, bo obiad się gotował, słowem, robiła wszystko, by obwieścić swoją obecność. Po obiedzie nawiązała się rozmowa o tym, że mamie się nie powinno spieszyć do grobu, bo ktoś się musi zajmować moimi dziećmi (jak ja to kocham u osób w wieku 50+, myślą co i rusz o śmierci, a przecież mogą przeżyć drugie tyle). Mama w śmiech, że musi być zachowana jakaś kolejność rodzenia – i tu się patrzy wymownie na Olkę.
Ta popija kawę i patrzy się pytająco.
Piotrek w tym czasie zdążył ją zaatakować, że ona chce się ciągle uczyć, a potem może być za późno na dzieci (przypomina, siostra ma dwadzieścia kilka lat), a mama dorzuciła, że im więcej lat, tym trudniej zajść w ciążę.
A siostra na to do Piotrka:
– Ty najpierw ślub ze mną weź, a nie dzieci mi każesz rodzić! Chcesz, bym ci już jutro urodziła, chcesz? Nie ma problemu!!! – i dawaj machać rękoma z przejęcia.
Mama się zwijała ze śmiechu, że ma takie mądre dziecko – wpierw usidlić faceta, a potem dzieci rodzić.
No i potem było kiwanie się w rytm babcinej piosenki.
Kocham swoją siostrę.
Wasza zabiegana i zarobiona
Cath
P.S. Im dłużej myślę o „Zrób sobie raj”, tym więcej rzeczy bym w tej sztuce zmieniła. Tyle słowem komentarza.
C.R.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s